Kodanikupäeva foorumil räägitakse ühtsest infoväljast

13.11.2022

MTÜ Avatud Vabariik kutsub osalema Kodanikupäeva noortefoorumil, mis toimub 25. novembril algusega kell 12.00 Riigikogu konverentsikeskuses.
Foorumi teemaks on “Ühtne infoväli ja ühtne ühiskond – kas realistlik eesmärk või klišee, mida pole võimalik saavutada?”
Ühisest infoväljast lõimumise kontekstis räägitakse juba aastaid ja Integratsiooni monitooringu tulemused kinnitavad, et mõned edusammud selles valdkonnas Eesti ühiskond on viimaste 12 aasta jooksul kindlasti teinud. Samas, sõjatingimustes oleme jälle probleemi ees, et infoväljad ja sellest johtuvalt ka väärtusruumid on Eesti inimestel nende emakeele baasil siiski valdavalt erinevad. Kas see järeldus on õige? Kas ühine infoväli meie tingimustes on üldse saavutatav ja kuidas? Kuidas meie infovälja muudab situatsioon, kus 4% elanikkonnast on Ukraina sõjapõgenikud? Kas üldhariduse üleminek eesti keelele annab ühise infovälja küsimuses murrangu saavutada?
Ürituse kava:
11:30 Tervituskohv
12:00-13:30 Paneeldiskussioon ekspertidega. Osalevad:
prof Marju Lauristin, sotsiaalteadlane
Natalja Mjalitsina, Räägu (Ukraina sõjapõgenike laste) kooli direktor
Sergei Metlev, Postimehe venekeelsete väljaannete toimetaja
13:30-14:00 Kohvipaus
13:30-15:00 Paneeldiskussioon erakondade esindajatega.
Osalevad kõik Riigikogus esindatud fraktsioonide ja nende erakondade esindajad, kelle viimase kuu reiting ületab 1%.
Pääs Riigikogusse toimub nimekirja ja isikut tõendava dokumendi alusel. Osalejaid palutakse kohal olla 30 minutit enne ürituse algust, et jõuda mugavalt läbida turvakontrolli.
Registreerimine toimub aadressil: http://reg.or.ee
Üritus toimub Saksa LV Suursaatkonna toetusel.