Alternatiivse Venemaa valitsuse esindaja: sõdime koos ukrainlastega!

8.04.2024

Äsja Kiievis toimunud Venemaa opositsiooniliikumiste kokkutulekul otsustati, et parim viis kuritegeliku režiimi kukutamiseks on relvastatud vastupanu. Seetõttu toetatakse venelasi, kes sõdivad koos ukrainlastega võõrleegionis, mis on ametlik osa Ukraina relvajõududest.

Kutsusime meie Noorte Diplomaatiakooli külla Jevgenia Tširikovat, kes osales Kiievi üritusel ja sellele üleskutsele oma jah-sõna andis.

Jevgeni Tširikova on Venemaa kodanikuõiguste aktivist ja keskkonnaaktivist. Ta sai laialdaselt tuntuks oma võitluse tõttu Himmki metsa ehitamise vastu kiirtee tarbeks. Tširikova juhtis liikumist metsa säilitamiseks, korraldas massiproteste, kogus allkirju petitsioonidele ning tõmbas probleemile tähelepanu nii Venemaal kui ka välismaal. Tema tegevus sai sümboliks vastuseisus teatud riigivõimu strateegiatele keskkonnakaitse ja linnaplaneerimise valdkonnas.

Alates 2015. aastast ta elab abikaasa ja lastega Eestis. Juhib kodanikualgatuste portaali activatica.org. Kogub aktiivselt raha ja saadab varustust Ukraina armeele. 2024. aasta jaanuaris Vene Föderatsiooni justiitsministeerium tunnistas ta “välisagendiks”, aga veebruaris edutas juba “ekstremistiks ja terroristiks”.