Noorte meedialabori vabatahtlik Eestist osaleb NATO tippkohtumisel

27.06.2022

NATO tippkohtumisele, mis toimub 29.-30. juunil Madridis, on akrediteeritud MTÜ Avatud Vabariik haridusliku projekti “Noorte meedialabor” esindaja Vladislav Veližanin, kes kajastab tippkohtumise teemad noorte vaatevinklist käsitletuna.

“Selge, et enne Madridi üritust toimus väga põhjalik diplomaatiline eeltöö, aga siiski püsib intriig, millistes küsimustes liitlased suudavad päeva lõpuks üksmeelele jõuda. Ja esimest korda ajaloos NATO tippkohtumist tõlgitakse ukraina keelde, sest kohal on ametlik Ukraina delegatsioon eesotsas Ukraina president Volodõmõr Zelenskõiga, kelle vaprust ma isiklikult väga imetlen. Moskva võim korduvalt üritas teda tappa või pagendada teda tema koduriigist, kuid vaatamata sellele ta tuleb tänavu Madridi kui mitte veel sõjavõitjana, aga siiski riigipeana, kellel jätkus julgust osutada vastupanu vene türannile. Samas, ma usun, et ta oleks valmis vastata minu küsimustele vene keeles. Ja siis ma loodan veel saada võimalust esitada eesti keeles küsimusi meie enda peaminister Kaja Kallasele, kes on samuti üks märgatavatest figuuridest NATO tippkohtumisel” ütles Vladislav Veližanin.

Noorte meedialabori esindaja sai Madridi tippkohtumisele üldise meediaakrediteeringu, et vabaühenduse kanalite kaudu levitada oma sihtrühmadele usaldusväärset ja kontrollitud infot NATO tegevuste ja otsustusmehhanismide kohta.

“Minu eesmärk on kirjeldada NATO tippkohtumisel toimuvat noortele lugejatele nii, nagu ma seda näen, lihtsas arusaadavas keeles. Me soovime läbi oma projekti aidata kaasa sellele, et Eesti noored oleksid paremini informeeritud riikide ja rahvusvaheliste organisatsioonide otsustusprotsesside kohta, julgustada neid rääkida kaasa globaalse julgeoleku teemadel ning vahendada noorte sõnumeid otsustajatele,” lisas Vladislav Veližanin.

Noorte Meedialabor on MTÜ Avatud Vabariik hariduslik projekt, mille eesmärgiks on tõsta noorte meediakompetentsi ja arendada nende kommunikatsioonioskusi. Projekti on toetanud Aktiivsete Kodanike Fond ja Saksa Liitvabariigi suursaatkond Eestis.