Eesti kõige moodsamas – Viimsi raamatukogus 31. mail toimub Noorte Meedialabori korraldatud tasuta koolitus noortele, kelle huviks on olla suunamudijaks ühiskonna jaoks olulisetel teemadel.

Koolituse eesmärgiks on praktilise koostöö kaudu arutada noortega meedia ja sotsiaalmeedia rolli üle ühiskonna informeerimisel, väärtushinnangute kujundamisel ja libauudiste levitamise tõkestamisel. Praktilisest vaatenurgast keskendutakse eelkõige järgmistele teemadele: kaamera käsitlemine ja hooldus, kompositsioon fotos ja videos, foto- ja videotöötluse alused, videomontaaž vabavaraliste ja tasuliste programmidega, töötamine heliga, podcastide loomine, SMM alused, auditooriumi kasvatamine, töötamine erinevate sotsiaalmeedia kanalitega, meediaga seotud õiguslikud küsimused, autoriõiguse alused, jne.

Koolituspäev on mõeldud eelkõige noortele vanuses 16-26 eluaastat.

Viimsi raamatukogu on toimumispaigana valitud seetõttu, et see on Eesti kõige uuem ja moodsam raamatukogu, mis pakub lugejatele lisateenustena näiteks tasuta videomonteerimise ja muusikastuudiote kasutamist, mis on eriti tähtis algajatele videoblogijatele. Koolituspäeva osana tutvustame lähemalt raamatukogu võimalusi.

Projekti “Noorte meedialabor” toetab Aktiivsete Kodanike Fond, Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste arvel 2014–2021 rahastusperioodil, mida rahastavad Island, Liechtenstein ja Norra.