Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumi direktor Indrek Lillemägi rääkis intervjuus Andrei Terekhovile MTÜ-st Avatud Vabariik, mille poolest uus kool erineb tavalistest munitsipaalikoolidest, kuidas seal kulgeb õppeprotsess ja mis on uues koolimajas tähelepanuväärset.
„Ma ei tea kas hirmus on õige sõna, aga ikka ärevust on [avada täitsa uut kooli]. Paljud ju ei tea mida oodata, õpetajad on väga heas mõttes ootusärevil. Õpilased samamoodi, muidugi. Arvan, selles on palju võimalusi, et päriselt tuleme ja kõik siin on uued. Siin ei ole inimesi, kes on 5 aastat või 30 aastat olnud. Kõik saame koos olla ja mõelda mis on meie kokkulepped, hea tava, kuidas me riides käime, kuni mis meie kooli üritused ja tradtisioonid on. Ütleme alati õpilastele, et te olete osa kooli loomisel. Nii et väike hirm on okei, aga ikka on ootusärevus,” sõnas Lillemägi.
Rääkides vastvalminud täiesti uuest koolimajast direktor tõi esile avara rumilahenduse ja valguskülluse: „Mulle tundub, et võib-olla meie kooli avatud fuajees on rohkem õhku ja rohkem valgust isegi kui USA filmides,“ lisas Lillemägi.
Tema sõnul uus riigigümnaasium teeb koostööd ka munitsipaalkoolidega ja linnaga.
„Häid suhteid on hea hoida ja hea koostööd teha ka munitsipaalkoolidega. Aga tõsi on, meie kooli pidaja on haridus- ja teadusministeerium, ja meil on väga head suhted. Juba see, et lubatakse niimoodi uut kooli teha ja luuakse väga äge head koostööd soosiv õppekeskond. Mulle juhina antud vabad käed kujundada kooli visiooni, värvata inimesi, see on metsik usaldus ministeeriumi poolt. Tunneme tõesti, et need ametnikud kellega me peamiselt tööd teeme, on hästi professionaalsed, hästi hoolivad ja tahavad tõesti, et tekiks selliseid uusi õpija vajadustest lähtuvaid gümnaasiume,“ ütles Lillemägi.
Intervjuu Indrek Lillemäega toimus Noorte Meedialabori projekti raames, mida toetab Aktiivsete Kodanike Fond, Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste arvel 2014–2021 rahastusperioodil, mida rahastavad Island, Liechtenstein ja Norra.