MTÜ Avatud Vabariik jätkab enne Riigikogu valimisi korraldama debatte noortele olulistel teemadel. Teise episoodi teemaks on parempoolse ja vasakpoolse politika erinevused. Stuudios olid Sotsiaaldemokraatliku erakonna kandidaat Natalie Mets ja erakonna Parempoolsed kandidaat Siim Kiisler. Poliitikud arutlesid üldise maksupoliitika, astmelise tulumaksu ja ka tasuta kõrghariduse üle. Saatejuht on Andrei Terekhov (Avatud Vabariik).
– Kas igaüks peab olema oma õnne sepp?
Kiisler: “Ikka peab olema! Üldiselt need inimesed õnnelikuks ei saa, kes süüdistavad oma ebaõnnestumistest teisi. Inimesel hakkab tavaliselt hästi siis kui ta saab aru selleks, et tal hakkaks paremini minema ta peab oma elus midagi muutma kui ta ei olema oma seniste tegevuste või tulemustega rahul siis tavaliselt ei aita inimest see kui ta ütleb, et “valitsus on halb”, “riik on halb”, “naabrimees on halb”, vaid teda saab ikkagi aidata see kui ta mõtleb järgi “mida ma ise saaksin järmine kord teisiti teha”. See tavaliselt toob edu.”
Mets: “Siin puhul me peame võtma arvesse seda, et mitte kõik inimesed alustavad samalt stardi-positsioonilt. Selles osas on riigi roll aidata kokkutõmmata erinevaid lõhesi, siis kõikidel oleksid võrdsemad võimalused teha järgnevad otsused, et kõik inimesed paratamatult ei ole väliste faktorite poolest nagu majanduslik ja sotsiaalne taust samas kohas. Kõik kindlasti alustavad erinevatelt kohtadelt, aga on ka aspektid mille käigus saab igaüks oma õnne panustada, olgu need tervislikud eluviisid või suhtumine, et olgu need teised süüdi, ise tuleb ka teha ja pingutada, aga sellega ma ei ole nõus, et 100% saab olla ainult ise oma õnne sepp.”