Kodanikupäeva Foorum

R 24. november 2023 12:00
Riigikogu konverentsisaal
Lossi plats 1A, Tallinn

Kodanikupäeva noortefoorum: “Euroopa Liit inimõiguste eestvedajana maailmas”.

Arutame poliitikutega ja ekspertidega, kuidas pagulaste kriis, sõda Ukrainas ja Iisraelis, ning sellest johtuv majanduslangus on mõjutanud meie prioriteete inimõiguste valdkonnas. Kuidas on Euroopa Liit koostööd teinud teiste rahvusvaheliste organisatsioonide ja inimõiguste kaitsjatega, et tugevdada globaalset inimõiguste kaitset? Millised konkreetsed meetmed on Euroopa Liit võtnud Ukraina sõja kontekstis, et toetada inimõigusi ja Ukrainat?

Kava
11:30 Tervituskohv
12:00-13:30 I osa: Paneeldiskussioon ekspertidega
Osalevad:
Merit Velling, vandeadvokaat, advokaadibüroo LIVERTE
Aet Kukk, Inimõiguste Instituudi tegevjuht
Anton Aleksejev, ERR ajakirjanik, sõjareporter

13:30-14:00 Kohvipaus
14:00-16:00 II osa: Paneeldiskussioon poliitikutega
Osalevad: Hanah Lahe (Reformierakond), Natalie Mets (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Siim Umerov (Isamaa), Andrei Korobeinik (Keskerakond), Ilmar Raag (Parempoolsed), Liisa-Ly Pakosta (Eesti 200).

Registreerimiseks palun kasutage selle vormi. Palun pöörake tähelepanu, et pääs Riigikogusse on nimekirja ja isikut tõendava dokumendi alusel. Osalejaid palume olla kohal 30 minutit enne ürituse algust, et jõuda mugavalt läbida turvakontrolli.

Üritust toetavad Riigikogu kantselei ja Aktiivsete Kodanike Fond, Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste arvel 2014–2021 rahastusperioodil, mida rahastavad Island, Liechtenstein ja Norra.