Arlington apotek arlington wa http://danmarkpillen.com/generisk-cialis/ Family health center longview wa

Noorteühingu Avatud Vabariik algatusel Narvas 25. märtsil, märtsiküüditamise aastapäeval, toimus mälupoliitika noorteseminar, kus esines kirjanik ja ajaloolane Imbi Paju.

“Kõik küüditamised ja repressioonid, mis juhtusid Stalini ajal, ei juhtunud mitte üksnes eestlastega, vaid ka venelastega. Narvas oli kaks väga head vene kooli, kus õpetasid Peterburi professorid. Kahe nädala jooksul kadusid kõik nende koolide inimesed. Nii et esimesed, keda nõukogude süsteem karistas, olid eestivenelased. Ning see on kõik rääkimata,” sõnas Imbi Paju.

 

 

Narva kolledžis toimuva seminari eesmärk oli arutleda teemal, mis on mälupoliitika ja mis võiks olla selle sisu tänapäeval. Samuti räägiti, kuidas õpetada koolis ajalugu ning käsitleda lähiajaloo tundlikke teemasid viisil, et see meie ühiskonda eelkõige liidaks, mitte ei lahutaks.

“Stalini repressioonid on bolševike läbiviidud inimsusvastane kuritegu. Me peame sellest rääkima, et osata olla oma vanemate ja vanavanemate suhtes empaatilised. Empaatiatunne on vajalik, et suuta elada täna üheskoos ilma süütundeta, vaid vaadata ohvrite peale armastustundega. Oli ka konformistidest ja kollaboristidest eestlasi, kes läksid selle süsteemiga kaasa, sest said selle eest mingeid hüvesid, olgu siis võimu, raha või mõnda muud boonust. See ei olnud ainult eestlaste ja venelaste “asi”, vaid terve poliitiline ja ideoloogiline süsteem, millesse terror oli sisse kodeeritud,” lisas Paju.

Õhtul pärast üritust süüdati koos linnarahvaga Raekoja platsil küünlad märtsiküüditamise ohvrite mälestuseks.

 

Foto: Ilja Andrejev

Ürituse korraldamisel osalesid Inimõiguste Instituut ja Eesti Mälu Instituut.

Osalusseminar toimus projekti “Ühiskonna ühtsus läbi noorte osalemise poliitikas” raames mida toetab SA Archimedese noorteagentuur Euroopa Komisjoni programmi Erasmus+ vahenditest.

EU flag-Erasmus+_vect_POSPõhilogo_nimega_tume taust_est

gayhub.blue
Share This