Arlington apotek arlington wa http://danmarkpillen.com/generisk-cialis/ Family health center longview wa

Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet ja Tallinna Ülikooli õigusakadeemia professor Ivar Raig arutasid Noorte Diplomaatiakoolis päev enne Brexiti referendumi mõju Euroopa Liidu tulevikule ja Eestile.

Paeti sõnul, kõige negatiivsem mõju mis võib kaasneda Ühendkuningriigi kodanike hüpoteetilisele otsusele lahkuda Euroopa Liidust, on niinimetatud doomino efekt teistes liikmesriikides, eelkõige Hollandis.

“Hollandlased oskasid leiutada referendumi täitsa tühjast kohast, kui aprillis hääletasid Ukraina assotsiatsioonilepingu vastu. Kogu lugupidamisega, aga on üsna selge, et see otsus ei olnud niivõrd Ukraina vastu, kui Euroopa Liidu ühise välispoliitika ja protseduuride vastu. Kui kolm aastat aastat tagasi paljud rääkisid tõsimeeli Euroopa võimalikust föderaliseerimisest, siis praegu nende sündmuste taustal see küsimus on selgelt päevakorrast maha,” lisas ta.

Professor Ivar Raigi hinnangul võib Suurbritannia võimalik lahkumine põhjustada vajalikke reforme Euroopa Liidus. “Britid endise imperiumirahvana ei saa leppida, et endised kolooniad, nagu Kanada või Uus-Meremaa, elavad paremini. Nad süüdistavad oma majanduse tempo aeglustamises Euroopa Liitu ja selle tohutu bürokraatiat. Kui nad praegu lahkuvad, siis see annab olulise signaali, et asjad on viltu, ning see võib viia vajalike muudatusteni Euroopa Liidu sees”.

Paet omakorda peab vähetõenäoliseks, et ilma Suurbritanniata alustatakse reformidega. “Pigem vastupidi, reformid on võimalikud siis, kui Suurbritannia üle noatera siiski jääb Euroopa Liitu, siis on potentsiaali läbirääkimisteks. Kui siiski otsustatakse lahkuda, on küll esialgu Euroopas ehmatus suur, aga pärast tolm lihtsalt langeb ja kõik läheb vanaviisi edasi, ainult ilma Suurbritanniata”.

Arutelu “Euroopa Liidu tulevik BREXITi valguses” toimus Noorte Diplomaatiakooli raames, mis on noorteühingu Avatud Vabariik gümnasistidele ja tudengitele suunatud rahvusvahelistele suhetele pühendatud projekt.

gayhub.blue
Share This