Arlington apotek arlington wa http://danmarkpillen.com/generisk-cialis/ Family health center longview wa

Noortevahetus LeedusNeli Avatud Vabariigi aktiivset noort (Fjodor Stomahhin, Katarina Kiiver, Helis Ojala ja Triinu Arula) võtsid hiljuti osa Leedus Plunge linna lähedal toimunud noorteprojektist, mis keskendus külma sõja temaatikale.

Millega Leedus tegelete?

Fjodor: Leedus oleme tänu noorteprojektile, mille raames magame telkides, tutvume nii kohaliku ajalooga kui ka teiste eurooplastega.

Helis: Jah, ja õpime tundma teiste riikide kultuure.

Katarina: Nii see on. Samuti arutleme külma sõja, holokausti ja muude lähiajaloo teemade üle. Osa võtavad noored vanuses 16-26.

Triinu: Jah, see on tähtis, sest kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta. Peame ajaloost rääkima, et meenutada, millised sündmused on aset leidnud, et juba praegu ja homme neist õppust võtta.

Mis on kõige huvitavam?

Helis: Küsimus, kas me lõpuks elus oleme. J Tegu on tõelise ellujäämislaagriga.

Fjodor: Mulle meeldib selle koha ajalugu.

Katarina: Mulle meeldib Eesti delegatsioon – võrratu tiim, kellega saab paljust rääkida ja palju naerda. Eelmistes projektides pole sellist ühtekuuluvustunnet tajunud.

Kui kaua projekt kestab?

Triinu: 10 päeva kokku koos saabumiste-lahkumistega. Täpselt parasjagu.

Mis on projekti põhiteemadeks?

Fjodor: Projekti nimi on „Lessons of European Unity. For us and future generations”. Eks ta nii olegi – räägime minevikust ja sellest, kuidas minevik on seotud olevikuga. Sellest, mida ajaloost õppima peab.

Katarina: Vähetähtis pole ka laagri teine aspekt – tegu on ellujäämislaagriga. Oleme käinud kohalikel ajaloolistel radadel matkamas, kokku paari päeva jooksul ligikaudu 50 kilomeetrit. Ööbisime ühel ööl metsas lageda taeva all, tegime lõkkel süüa ja vaatasime tähti. Lisaks muidugi kõikvõimalikud n-ö kohustuslikud laagri tegevused – laagrilipu meisterdamine, sportmängud, ujumine jne.

Kuidas projekti kohta infot saite?

Katarina: Avatud Vabariigi hea partnerorganisatsioon Raiend & Kõiv Project Management saatis mulle palve levitada infot noortevahetuse kohta, mida ma ka tegin…

Fjodor: … ja mida ma ka nägin, ja kuhu ma end registreerisin.

Triinu: Facebook.

Kuidas ilm on?

Helis: No nagu lõunamaal ikka. J Päeval on väga soe, öösel veidike jahe, ent selge – tähti näeb!

Tegu on survival campiga. Kas on raske?

Triinu: Kui öised külmad välja arvata, siis mitte.

gayhub.blue
Share This