Arlington apotek arlington wa http://danmarkpillen.com/generisk-cialis/ Family health center longview wa

Ivo VisakGrupis „Pagulaste VASTU“ pakutakse eestlastele välja korraldada meeleavaldustest ka Soomes. Idee leiab suurt poolehoidu. Ivo Visak küsib Nihilist.fm-is: kas tõesti mugavus sunnib inimesi „Valge Eesti eest!!!“ võitlema välismaal?

2013. aastal alguse saanud ja 2014. aastal veriseks muutunud sündmused Ukrainas paneb uute julgeolekuküsimuste ette terve NATO. Aprillils 2014 saadab USA Eestisse esimese rotatsiooni sõdureid, kellega viiakse läbi ühiseid õppuseid.

2014. aasta aprilli andmete järgi töötab Soomes ligikaudu 60 000 eestlast.

2014. aasta septembri esimestel päevadel teeb maailma võimsama riigi president Eestile komplimendi – ta tsiteerib Heinz Valku ja Marie Underit tervet Ida-Euroopat mõjutavas kõnes ja tehakse lubadus, mis vaevas paljude südant – me kuulume NATO perekonda ja me ei pea muretsema.

2014. aasta augustis kasutab Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas terminit mugavuspagulane (vaata ka lodevuspagulased) inimeste kohta, kes Eestist praegu lahkuvad.

2014. aasta esimese seitsme kuuga saabub Itaaliasse umbes 87 000 põgenikku, enamjaolt Eritreast või Süüriast. Kreeka koos Itaaliaga palub ELilt abi.

2015. aasta aprilli lõpus avaldatakse uuringu tulemused, milles selgub, et eestlastest toetab NATO vägede kohalolekut 88 ja mitte-eestlastest 24 protsenti. Endiselt on USA sõdurid NATO kohalolu kõige suuremad esindajad.

2015. aasta mai kuus avaldatakse Euroopa Komisjoni kava, mille alusel EL liikmesriigid peaksid toetama pagulaste tulva all olevaid vahemereäärseid ELi liikmeid. Eesti avalikus elus algab elav diskussioon selle üle, milline peaks olema Eesti seisukoht antud küsimuses.

Minu seisukoht on esmalt neutraalne, hiljem tutvudes võimalikke probleemidega, mis on seotud inimkaubitsemisega ja hinnangutega ministeeriumilt muutun kvootide suhtes negatiivselt meelestatuks. Muuhulgas elab suhtelises vaesuses iga viies Eesti elanik, kes peaks olema riigijuhtide prioriteetide tabeli TOP 1st 5ni. Kui aidata, siis nende võimaluste piires, mis Eestil hetkel on ja suunata rohkem ressursse arenguabisse.

2015. aasta juunis on Facebooki grupis „Pagulaste VASTU“ circa 15000 liiget. 15. juuni postitab leht üleskutse inimestele korraldada meeleavaldus. Pakutakse välja korraldada üks meeleavaldustest ka Soomes. Idee leiab suurt poolehoidu.

Tekivad küsimused – Kas mugavus sunnib inimesi Eesti siseriikliku küsimust korraldama Eestist väljas? Kuidas esitatakse küsimus enda ülemusele, kui meeleavaldus toimub näiteks tööpäeval? Kas ettevõtte, kus töötatakse, saab endale lubada (maine pärast muidugi) töötajaid, kes võivad minna meeleavaldusele, mida mõned võivad ära kasutada rassistlike sõnumite esitamiseks?

18. juuni 2015 postitab sama leht enda seinale pildi, kus rukilille ja pääsukese kõrvale on kirjutatud tekst „Valge Eesti eest!!!“.

Tekivad küsimused – millist sõnumit tahetakse edasi anda ja kas selleks on kõrvale vaja semiootikut, kes tõlgiks? Miks segatakse poliitilisse küsimusse inimese nahavärv? Milline peab olema siinsete USA sõdurite motivatsioon meiega teha ühiseid treeninguid, kui paljud neist ei ole valged? Kas loosungid, mida võidakse tõlgendada rassistlikult, aitavad pagulaste teemat lahata? Kas Eesti on saar, mille siseriiklikud suhtumised ei kajastu ülejäänud maailmas? Kelle huvides on polariseerida küsimus rassiküsimuseks, kui see seda ei ole?

“Pagulaste VASTU” FB-saidi administraatorid peavad pädema, et nende sõnumid on “ühe poole” hääletoruks. Üldiselt sisukamaid, rohkem läbimõeldud poste ja vähem poste, mille sõnumid viivad peasõnumi teelt kõrvale. Nendest asjadest juhindumine viiks ka selleni, et sildistamine või küsimused asja motiivides ei lange kriitika turmtule alla. See ei pea olema PEGIDA, mille juhtides enamused on saanud Saksamaa ühiskonnas natsitempli külge. Mh. tagaks see nii mõnegi eestlase soovi liikumist toetada.

Tahaks päris palju – tahaks, et eestlane oleks diplomaatilisem. Tahaks ise vahel vähem silmakirjalik olla. Tahaks, et eestlane ei tapa kedagi verbaalselt ära. Tahaks, et eestlane õpiks seda, mida õpetatakse heades ülikoolides – vakkaolemist hetkedel, mida võidakse kasutada hiljem tema vastu. Tahaks, et eestlane võtaks korraks aja maha ja naudiks Jaanipäeva, valges, pruunis või vikerkaare värvides särgis.

gayhub.blue
Share This