Arlington apotek arlington wa http://danmarkpillen.com/generisk-cialis/ Family health center longview wa

 

f04774a16963d8dfdd8d126f0776e246Veebruaris kutsus Avatud Vabariik eestimaalasi üles jäädvustama Eesti iseseivust fotokonkursi „Pildista iseseisvust“ raames. Laekunud on üle 150 foto ja osa on võtnud üle 60 inimese Eesti erinevatest nurkadest. Esimese koha on pälvinud Mikk Kase töö „Vabana tantsida salajais paikades“. Teise koha saavutasid kollektiivauhinnana Saku Gümnasiumi õpilased, kolmandaks osutus Aleksandra Koržunina Narvast.

 

Konkursi peamõte oli panna noori mõtisklema Eesti Vabariigi iseseisvuse hoidmise teemal ning väljendama oma nägemust sellest väärtusest pildi kujul.

„Eesti iseseisvuse eest tuleb hoolt kanda pidevalt. See ei tähenda, et peame alati nõustuma valitseva olukorraga. Rahulolematus on see, mis viib meid edasi, võimaldab otsida ja leida paremaid lahendusi. Seejuures on oluline hoida väärtusi, mitte unustada nende tegelikku tähtsust“, ütles konkursi patroon vabadusvõitleja Lagle Parek.

Esimese koha saavutanud töö autor Mikk Kask ütles, et sai inspiratsiooni meie riigi keerulisest ajaloost. Tema sõnul, pilt kujutab kahte rahvatantsijat hüljatud majas, möödakäijate pilgule nähtamatutena. Oli aeg, kui meie inimesed ei saanud oma individuaalsust rõhutada, oma rahvustundeid tuli varjata. Vaatamata raskusele seda aga tehti. Nüüdseks on kõik muutunud – meil on oma vaba riik, kus me ei pea midagi varjama.

Konkurs toimus Avatud Vabariigi kodanikuhariduse programmi raames, mida toetab haridus- ja teadusministeerium.

Konkursi parimad fotod on siin.

 

gayhub.blue
Share This