Arlington apotek arlington wa http://danmarkpillen.com/generisk-cialis/ Family health center longview wa

ed0391bdaeafd6ad4ff46367b4accb66Sel pühapäeval, 16. märtsil kell 12 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul toetuskontsert “Ukrainale”, millega eesti ja ukraina muusikud, üliõpilased ja vabaühendused avaldavad toetust vabale ja väärikale Ukraina rahvale. Samalaadseid toetuskontserte korraldavad Ukrainast pärit muusikud sel nädalal mitmes Euroopa linnas.

 

Vabaduse väljakul kell 12 algaval kontserdil “Ukrainale” esinevad Svjata Vatra koos Politsei- ja piirivalveorkestriga, Tõnis Mägi, Siiri Sisask, Sofia Rubina, Lauri Saatpalu ja Dagö, Margus Põldsepp, Johansonid, Maarja Sarv, ukraina folklooriansambel Žurba, lauluansambel Vidlunnja ja Euroopa kultuuripealinna segakoor. Sõna saavad Vira Konõk (Eesti Ukrainlaste Kongress), Sigrid Västra ja Sergei Metlev (Eesti Üliõpilaskondade Liit), Mall Hellam (Avatud Eesti Fond), Ukraina Kultuurikeskuse juhataja Bogdan Lutjuki eestvedamisel mälestatakse Kiievis Maidani väljakul toimunud rahutustes hukkunuid ehk rahvasuus Taevaseks sajakonnaks (“Небесна Сотня”) kutsutuid.

“Soovime oma kontserdiga teha ühtaegu kummarduse Maidanil hukkunutele ja kannatanutele kui ka kõigile neile, kes elavad Ukraina rahvale kaasa kõikjal maailmas,” ütles kontserdi üks eestvedajaid, Svjata Vatra solist Ruslan Trochynskyi.
Kontserdiga juhitakse tähelepanu vajadusele austada inimõigusi ning kaitsta rahu ja demokraatlikke väärtusi. “Kõik, kes armastavad vabadust, ei tohi Ukrainas toimuvat vaikides pealt vaadata,” lausus Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam, kes osales ise Ukraina oranži revolutsiooni sündmustes 2004. aastal. “Nüüd on aeg ja võimalus kümne aasta eest alanud revolutsioon lõpule viia, rebida ennast lahti nõukogude pärandi kammitsatest ja pöörata pilgud lõplikult Euroopa poole.”
Ühtlasi kutsuvad vabakonna esindajad Putini režiimi üles loobuma agressioonist ning võimaldama ühtse Ukraina rahumeelne ja demokraatlik areng.
Koguperekontsert toimub Vabaduse väljakul iga ilmaga, korraldajad soovitavad võimalusel võtta kaasa Eesti ja Ukraina lipud. Üliõpilastel palutakse pähe panna teklid.
Toetuskontserdi korraldavad Eesti Ukrainlaste Kongress, ühendus Kultuuride ristmik, Ukraina Kultuurikeskus, Inimõiguste Instituut, Avatud Eesti Fond, Eesti Üliõpilaskondade Liit, noorteühing Avatud Vabariik ja Eesti Idapartnerluskeskus / Eesti Diplomaatide Kool.
Ukraina Kultuurikeskus on alustanud ka annetuste kogumist, et tagada arstiabi kõigile Ukraina rahutustes kannatanutele. Annetusi kogutakse nii kontserdil kui ka veebilehel www.supportukraine.ee.
Jaga oma osalemist toetuskontserdil “Ukrainale” Facebookis.
Kontserdist teeb otseülekande Eesti Rahvusringhääling.
Toetuskontsert “Ukrainale” on kõigile tasuta, oma honoraridest loobusid ka muusikud.

Enne nädalalõppu soovitame aga lugeda Avatud Vabariigi juhatuse esimehe Jevgeni Krištafovitši artiklit, kus ta väidab, miks sõjaline agressioon Ukraina vastu näitab, et Putini režiimi lõpp on käega katsuda. Lisaks veel vaadata 46-minutilist värsket dokumentaalfilmi “Väärikuse revolutsioon”, mis võtab kokku EuroMaidani sündmused möödunud aasta 21. novembrist selle aasta 27. veebruarini, mil Vene väed tungisid Krimmi.

gayhub.blue
Share This