Arlington apotek arlington wa http://danmarkpillen.com/generisk-cialis/ Family health center longview wa

e9f9e1331c766cb68e086d7e6cd6cf0aKirjanik, muusik ja saatejuht Mihkel Raud väitis Avatud Vabariigi korraldatud motivatsioonikonverentsil Tartus, et välismaal käimine on hea kogemus, mis tuleb kasuks kõigile. “Ise avastasin 36-aastaselt, et mul puudub kõrgharidus, olen tavaline keskharidusega tolkan. Ometi oli haridus mulle tähtis – tundsin, et olen mage mees, kui mul pole kõrgharidust. Läksin Inglismaale ajakirjandust õppima. Siis mõistsin, et kodu on mulle armas – kultuuriline erinevus oli liiga suur. Aga ikkagi – minge välismaale, vabatahtlikuks Kambodžasse, minge reisige! See avardab tohutult silmaringi,” rääkis Raud.

Muusik kutsus noori üles edu saavutamise juures säilitama mõistvat suhtumist ümbritsevasse: “Ma tunnen end palju paremini lolli, aga toreda inimesega, kui targa, ent kõrgiga. On tähtis, et edu ei hakkaks teile pähe.”

“Üleüldse on edu, nagu ka õnn, väga suhteline asi – nad võivad kiirelt tulla, kuid ka kiirelt kaduda. Mõtlen tihti Gunnar Grapsi ja Kalmer Tennossaare peale – nendega just nii juhtuski. Ühel hetkel olid nad oma alal vaieldamatult parimad, teisel hetkel omadega läbi. Seega, õppige palju erinevaid asju, ärge jääge pidama nö oma niši juurde. Omandage mitmeid erinevaid oskusi, hoidke pilk võimalikult avar,” rääkis Raud.

Küsimusele, kas vene noortel on Eestis vähem võimalusi läbi löömiseks kui eesti noortel, vastas Raud järgmiselt: “Ma ei tea, aga ma arvan, et see vastab tõele, neil võib tõepoolest olla meie ühiskonnas raskem hakkama saada. Ometi on see hea, sest see paneb vene noori rohkem pingutama ja vaeva nägema. Väga paljud on seda ka teinud ning nii tunnebki Eesti ühiskond mitmeid edukaid venelasi.”

Motivatsioonikonverents Tartus toimus Avatud Vabariigi suurprojekti “Eesti algab Sinust!” raames, mida toetavad Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fond, Kultuuriministeerium ning Integratsiooni- ja Migratsiooni Sihtasutus Meie inimesed.

gayhub.blue
Share This