Arlington apotek arlington wa http://danmarkpillen.com/generisk-cialis/ Family health center longview wa

2ab9d289174966832d3be3b40811d57823. jaanuaril Tartus toimunud motivatsioonikonverentsil “Eesti algab Sinust!” esinenud professori ja kultuuriteadlase Mihhail Lotmani väitel ei pea vett argument, justkui oleks eesti keelt raskem õppida kui mingeid muid keeli. “Ligi kahekümnest keelest, mida valdan, on eesti keel tegelikult üks lihtsamaid. Põhjus on selles, et ebareeglipäraseid elemente on selles keeles vähe, võrreldes näiteks inglise, prantsuse või saksa keelega,” väitis Lotman. Seetõttu pole tema sõnul vabandatav ka väide, et muukeelsed Eestis elavad inimesed ei suuda riigikeelt ära õppida selle keerukuse tõttu.

Küsimuse peale, kas Eestis leiab aset venekeelsete inimeste diskrimineerimine, vastas Lotman järgmiselt: “Come on! Ma vastaksin neile inimestele nii – te pole ju ometi nii hädad!? Minu hinnangul on Eestis elavatel venelastel vaat et märksa kergemgi kui nende rahvuskaaslastel Venemaal – väiksel maal elamine on tõsine vedamine. On aeg see vingumine lõpuks lõpetada ning normaalselt elama hakata.”

Nagu kõik eelneval motivatsioonikonverentsil osalenud esinejad, väitis Lotman jägmist – elu eesmärgiks ei tohiks olla edu saavutamine, vaid oma tegevusest rõõmu tundmine: “Minu eesmärgiks pole kunagi olnud olla edukas. Olen aru saanud, et palju tähtsamaks oskuseks kui hüvede või positsioonide saavutamine, on tegelikult loobumine. Loobumine on omaette oskus. Ma olen näiteks loobunud väga paljudest töökohtadest, kus liigub palju raha – ja ma olen õnnelik! Palju raha ei tee inimesi õnnelikuks.

“Kui me räägime teemast, mis puudutab reaal- ja humantaarinimesi, siis ütleksin ma nii – minu arvates pole “hummina” läbilöömine sugugi raske, sest meil on oskus, mis enamasti “reaalidel” puudub – oskus ühiskondlikus diskussioonis oma hääl piisavalt kuuldavaks teha. Me möliseme rohkem. Nii et humanitaaraladele on tulevikku küll – me ei ela ju ometi reaalmaailmas,” lisas Lotman oma jutu lõpetuseks.

Motivatsioonikonverents Tartus toimus Avatud Vabariigi suurprojekti “Eesti algab Sinust!” raames, mida toetavad Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fond, Kultuuriministeerium ning Integratsiooni- ja Migratsiooni Sihtasutus Meie inimesed.

gayhub.blue
Share This