Arlington apotek arlington wa http://danmarkpillen.com/generisk-cialis/ Family health center longview wa

sait 11Noorteühingu Avatud Vabariik ja Sihtasutus Unitase poolt korraldatud Narva konverentsil “Kas protest on demokraatia alus?” osalenud noored leidsid, et üheks põhiliseks demokraatia väärtuseks on sõnavabadus. Enamik noori ei pea vajalikuks sõnavabadusele piiranguid kehtestada, et kaitsta ühiskonda halbade mõjude ja viha eest.

 

“Diskussiooni käigus leidsime ühiselt, et sõnavabaduse reguleerimine ei ole meie ühiskonnas õigustatud, kuna demokraatia üks alustalasid ongi erinevate arvamuste esindatus. Seetõttu suhtusid noored isegi anonüümsete kommentaaride keelustamisse küllaltki skeptiliselt,”  rääkis üks organisaatoritest, Narva Kreenholmi gümnaasiumi õpilane Artjom Poljak. Teise organisaatori, Katarina Kiiveri väitel leidus aga ka noori, kes leidsid, et sõnavabaduse piiramine on mõnikord õigustatud – juhul kui sõnavõtt laimab kedagi või süüdistab inimest alusetult.

Ka paneeldiskussioonil esinenud eksperdid – Tartu Ülikooli Narva Kolledzhi direktor Katri Raik ja Põhjaranniku tegevtoimetaja Erik Kalda leidsid Poljaki väitel, et vaatamata ohule sattuda kriitika ja manipuleerimise ohvriks, on inimesel alati õigus kaitsta oma seisukohti ning soovi korral neid ka teistega jagada.
“Näiteks Tartu Ülikooli Narva Kolledži praeguse hoone ehitamisele vaadati ka viltu, mistõttu pidid projekti toetavad inimesed aastaid võitlema küllaltki agressivsete skeptikutega, kes siis kas poliitilistel või mingitel muudel põhjusetel ei soovinud Narvas näha sellist kaasaegset haridusasutust. Ideeautorid jäid seisukohale, et tegutsevad üldsuse huvides ning lõpuks võitsidki – Narva ehitati uhke kolledžihoone,” lisas Poljak.
Konverents toimus 2013.aasta Demokraatianädala raames. Sel aastal on põhiteemaks “Mis ohustab demokraatiat?”. Projekti eesmärgiks on tutvustada Eesti elanikele, eelkõige noortele, demokraatia põhimõtteid ja väärtuseid, samuti pöörata tähelepanu ohumärkidele, mis võivad demokraatiale saatuslikuks saada.
Ettevõtmist toetab Avatud Eesti Fond.
Vaata ka ürituse pilte Avatud Vabariigi lehel Facebookis.
gayhub.blue
Share This